מחכים לירידת מחירים? בעולם דווקא קוראים להשקיע בת"א

חברת מחקר בריטית פירסמה רשימה של 12 ערים – בהובלת תל אביב – שבהן צפוי להתעורר שוק הנדל"ן – ולהעניק למשקיעים שמאסו בלונדון או בניו יורק תשואה נאה

דו"ח של חברת מחקר הנדל"ן הבריטית סאווילס (savills) הכתיר את תל אביב כיעד נחשק להשקעה נדל"נית על רקע רמות המחירים הגבוהות ביעדים כמו ניו יורק, הונג קונג ולונדון. הדו"ח מכיל 12 ערים בעולם, שלטענת מחבריו הן "בעלות פוטנציאל להראות צמיחה חזקה במחירי הנכסים למגורים וישקיעו בהן יותר בשנים הבאות".

לפי המחקר, "המחירים בערים המתעוררות האלה נמוכים באופן כללי מבערים גלובליות אחרות, מה שהופך אותן לנגישות ומושכות יותר למשקיעי נדל"ן שמחפשים תשואה". תל אביב מופיעה בראש הרשימה, שמסודרת על פי מחירי הבתים במצב הקיים מהיקרים לזולים ביותר. לפי סאווילס, מחיר דירת שני חדרים בעיר מגיע חצי מיליון דולר. מחיר דירת שני חדרים יוקרתית מגיע לפי החישוב שערכו ל-1.45 מיליון דולר.

ניק קנדי, מנכ"ל קנדי אנד קנדי שהיו שותפים בהכנת המחקר, אמר כי "נדל"ן ימשיך לשחק תפקיד חשוב בהשקעות עולמיות וכעת משקיעים מחפשים יעדים מעבר לגני העדן הבטוחים ולערים הגדולות בעולם".
הכנת הדו"ח מביאה בחשבון גורמים כמו הפוטנציאל הגלום בשוק התעסוקה והתמ"ג, אבל גם כמה גורמים איכותניים כמו האטרקציות התרבותיות וידיעת השפה האנגלית באוכלוסייה.

9.5.14 – המידע באדיבות דה-מרקר