פינוי בינוי בנווה שרת: יהרסו 22 מבנים ישנים ויוקמו 1,159 דירות במקום

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה החליטה לדחות ערער ולאשר פרויקט נרחב בשכונת נווה שרת בתל אביב

 

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה של תל אביב, החליטה לדחות את הערר שהוגש לפרויקט אח"י דק"ר בשכונת נווה שרת בתל אביב ובכך הוחלט להמשיך ולקדם את תכנית הבנייה במקום. במסגרת הפרויקט, יהרסו 451 דירות ב-22 מבנין ובמקומם ייבנו 1,159 דירות חדשות. על פי חברת פי.בי היוזמת את הפרויקט, האישור הסופי לפרויקט בוועדה המחוזית צפוי בעוד כמספר חודשים והיתר הבנייה כשנה לאחר מכן.

פרויקט פינוי-בינוי מתחם אח"י דקר בשכונת נווה שרת בתל-אביב ממוקם בין הרחובות דבורה הנביאה, נהריים, אח"י דקר ובית אל. שטח הפרויקט משתרע על כ-50 דונם. לפי התכנון של חברת פי.בי היוזמת את הפרויקט, 451 דירות ב-22 בניינים ישנים ייהרסו, ובמקומן ייבנו 1,159 דירות חדשות ב-7 מגדלים בני 26 קומות ו-6 בניינים בני 10 קומות. על פי החברה, בתמורה לדירתם הישנה, הדיירים הוותיקים יקבלו דירות חדשות בשטחי 73-120 מ"ר, מרפסת שמש בשטח 12 מ"ר, חנייה מקורה (וחלקם זכאים גם למחסנים).

מחברת פי.בי הסבירו כי הערעור שהוגש הוא לאחר שהוועדה המחוזית המליצה לוועדה המקומית של ת"א, שאם היא רוצה לקדם את התכנית העירייה צריכה להצטרף לחברת פי.בי. כיזמית התכנית. כתוצאה מכך, העירייה קיבלה את המלצת המחוזית והחליטה להצטרף. לדברי החברה "במסגרת הדיון בוועדה, סוכם שמטעם מהנדס העיר יוגש 'תסקיר חברתי' שיוכן במקביל להתקדמות הפרויקט ויוצג לפני הפקדת התכנית". כמו כן, ישנם הסכמי סודיות חתומים מול 3 חברות בביצוע הפרויקט, אך כרגע בחרו מהחברה שלא לציין את שמותיהן.

אורן שמני, מנכ"ל חברת פי.בי., החברה היזמית: "החלטת הוועדה מקדמת בצורה משמעותית את ההוצאה לפועל של הפרויקט, מחזקת את העובדה שעיריית תל אביב מאמינה בתוכנית ומכירה ברצונם של רוב תושבי המתחם בביצוע הפרויקט לפינוי בינוי במתחם אח"י דקר".

 

לקריאת הכתבה,לחץ כאן.