תוכנית ל-212 דירות ברחוב איינשטיין שבצפון תל אביב

עדות התכנון הפקידו להתנגדויות הציבור תוכנית מגורים חדשה בציר איינשטיין שבצפון ת"א, במסגרתה יוקמו 3 מגדלי מגורים עם 212 דירות. ביישוב הבדואי ביר אל מכסור בצפון הארץ אושרו 1,130 דירות בהליך מזורז.
תוכנית בנייה בצפון תל-אביב: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב שבמינהל התכנון הודיעה היום (ד') כי החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית מגורים חדשה, הכוללת 212 יחידות דיור ו-7,000 מ"ר של מסחר ותעסוקה ברחוב איינשטיין בתל-אביב.
התוכנית כוללת שלושה מגדלי מגורים בני 25 קומות ובעלי 212 יחידות דיור, מתוכן כ-70 יחידות דיור קטנות בשטח של עד 65 מ"ר לטובת זוגות צעירים. הדירות הגדולות יהיו בשטח של כ-90 מ"ר. עוד כוללת התוכנית שתי קומות של מסחר ותעסוקה ומעליהן קומה שתשמש לצרכי ציבור. במרכז המתחם מתוכננת רחבה עירונית שתהווה שטח ציבורי פתוח.
במסגרת התוכנית שתכנן אדריכל משה צור, יהיה מעבר ציבורי להולכי רגל המקשר בין רחוב איינשטיין לרחוב איזיק שטרן. זאת על מנת לשפר את הנגישות מרחוב איינשטיין אל שכונת המגורים הסמוכה רמת אביב החדשה.
מדובר בפרויקט ראשון המבטא את התפיסה התכנונית של עיריית תל-אביב, אשר רואה את ציר איינשטיין כציר עירוני מרכזי משולב במסחר. התוכנית משקפת גם את התפיסה התכנונית, הבאה לידי ביטוי בתוכנית המתאר לעיר תל-אביב, שהוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה החליטה לאשר בפברואר השנה.

*** המידע נלקח מכתבה שפורסמה ב- YNET. לקריאת הכתבה לחץ כאן