תל אביב: אושר שיפוץ מעונות סטודנטים והוספת מגדל מגורים של 19 קומות

אושרה התכנית למתן תוקף בוועדה המחוזית תל אביב, שתאפשר שיפוץ מעונות מילמן לכ-200 סטודנטים והקמת מגדל שיכלול 90 דירות חדשות

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות דלית זילבר, החליטה לאשר למתן תוקף תכנית עבור מתחם מעונות הסטודנטים, 'בית מילמן' בתל אביב ושבצמוד לאוניברסיטה. במסגרת התכנית, התאמת מעונות הסטודנטים למגורי 200 סטודנטים והקמת בניין מגורים עם תוספת של 90 יחידות דיור.
ממנהל התכנון הסבירו כי התכנית מתפרסת על שטח של כ-3 דונם וממוקמת ברחוב טאגור, בקרבת אוניברסיטת תל אביב וקניון רמת אביב. במסגרת התכנית המבנה שבחלקו המערבי של המתחם ישמור על ייעודו כמעונות סטודנטים, ישופץ ויותאם למגורי 200 סטודנטים. במידת הצורך אישרה הוועדה הקמת קומה נוספת למבנה.
עוד כוללת התכנית, הקמת בניין מגורים בן 16 קומות עם 90 יחידות דיור, בצמוד למעונות הסטודנטים. בנוסף יוקם חניון תת קרקעי של עד 6 קומות.

ממנהל התכנון ציינו כי בשל מצבם הפיזי הירוד של מעונות 'בית מילמן', הוועדה בחנה את הצורך בשיפוץ המבנה והתאמתו למגורים מודרניים ואיכותיים לאוכלוסיית הסטודנטים. כמו כן, לאור הצורך במעונות סטודנטים ברחבי הארץ ובעיר תל אביב-יפו בפרט, הוועדה המחוזית ראתה לנכון לקבוע כי המבנה המשמש כמעונות סטודנטים כיום ישמור על תפקודו כמעונות סטודנטים גם בעתיד, לטובת ציבור הסטודנטים.

בית מילמן נבנה בראשית שנות השישים כמעון לשיכון עולים, וכיום מתפקד כמבנה המשלב מעונות סטודנטים ומרכז מסחרי בקומת הקרקע 'מרכז טאגור'. הקרקע ומבנה 'בית מילמן' נרכשו לפני זמן רב מידי הסוכנות היהודית וכיום המתחם נמצא בבעלות פרטית.

 

לקריאת הכתבה,לחץ כאן.